Geschikt voor het onschadelijk maken van virussen en aërosolen
Luchtreinigers met UVC
Uit: Dehaco Magazine - jaargang 2, editie 8, 2020
1 december 2020 t/m 31 januari 2021
UVC, hoe werkt dat?
Bij de R150 luchtreiniger zijn er 4 UVC-lampen vóór het HEPA-filter geplaatst. Dit zorgt ervoor dat alle virussen en bacteriën die tegen het HEPA-filter aanzitten onschadelijk worden gemaakt.
Er zijn drie categorieën UV-licht te onderscheiden, namelijk UVA (315 nm - 420 nm), UVB (280 - 315 nm) en UVC. UVC heeft de meeste energie, dit heeft te maken met een korte golflengte van het UVC-licht: 200 nm - 280 nm.
Alle virussen en bacteriën kunnen maximaal tegen een golflengte van 253,7 nm. Omdat UVC een golflengte heeft vanaf 200 nm worden virussen en bacteriën bij het blootstellen aan UVC beschadigd en uitgeschakeld. Dit maakt UVC licht uitermate geschikt voor het onschadelijk maken van virussen of aërosolen.
Inmiddels zijn de kantoren, vergaderruimtes en de kantine bij Dehaco voorzien van R150 luchtreinigers. Nauwkeurig afgesteld per ruimte doen ze precies wat ze moeten doen: de lucht reinigen en ontdoen van (fijn)stof, pollen en virusdeeltjes. De R150 is voorzien van een HEPA H13-filter voor het afvangen van zeer fijne deeltjes, daarnaast beschikt de luchtreiniger over UVC-lampen voor het doden van micro-organismen. Zo kunnen u en uw werknemers veilig doorwerken! Iets voor u? Neem dan zeker even contact met ons op!